Kontakt

Marknad / försäljning

Stefan Magnusson
Affärsområdeschef
+46 457-45 06 41
stefan.magnusson@nordicvehicle.se

Tommy Pettersson
Försäljning
+46-457-45 06 52
tommy.pettersson@karosseriverken.se

Christer Nilsson
Försäljning
+46 (0)457-45 06 02 
christer.nilsson@karosseriverken.se

Mikael Jansson
Försäljning
+46 (0)457-45 06 56

mikael.jansson@karosseriverken.se 


Daniel Petersson
Homologerings-& produktchef
+46 (0)457-45 06 04
daniel.petersson@karosseriverken.se

 

Reservdelar

För beställningar och information om tillbehör/reservdelar, kontakta: 

Eftermarknad/Reservdelar
(förutom lyft/luftfjädring
)
+46 (0)457-45 06 90

Reservdelar lyft
+46 (0)457-45 06 13

Reservdelar luftfjädring
+46 (0)457-45 06 84

Växel: +46 (0)457-45 06 00
order@nordicvehicle.se

Måndag till Torsdag 07.00-16.00 
Lunchstängt 12.00-12.30 
Fredag 07.00-13.00
Beställning av lagerprodukt som görs innan kl. 12.00 kan oftast skickas samma dag.

Thomas Lundin
Eftermarknadschef
+46 (0)457-45 06 45
thomas.lundin@nordicvehicle.se

Produktion/Inköp

Magnus Malmsten
Inköp
+46 (0)457-45 06 30
magnus.malmsten@karosseriverken.se

Teknisk Support

Håkan Ohlsson
Teknisk Support
+46 (0)457-45 06 15 
hakan.ohlsson@karosseriverken.se

Besiktning, garanti, eftermarknad

Tapani Hiitoma
+46 (0)457-45 06 06 
tapani.hiitoma@karosseriverken.se

Postadress:
Karosseriverken
Box 91
SE-370 11 Backaryd

Öppettider växeln helgfria vardagar:

Måndag-Fredag: 07.00-16.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till vår våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 00

E-post: info@karosseriverken.se

 

 

Nordic Vehicle Conversion AB

Stefan Magnusson
VD
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 41 
stefan.magnusson@nordicvehicle.se

Benny Båth
Inköpschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)381-66 90 04
benny@ydreskap.se

Pernilla Nilsson
CFO
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 39
pernilla.nilsson@nordicvehicle.se

Tomas Michelsberg
R & D Manager
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 73
tomas.michelsberg@nordicvehicle.se

Läs mer om våra övriga varumärken på www.nordicvehicle.se